Formy pomocy

wsparcie finansowe

Wsparcie finansowe

Wsparcie finansowe jest formą, która daje nam największe możliwości dopasowania pomocy do realnych potrzeb wspieranych dzieci.

Szczególnie zachęcamy do comiesięcznych wpłat w formie stałych zleceń. Takie stabilne wsparcie daje nam możliwość obiecania dzieciom, że na pewno będziemy „i za tydzień i za dwa i za miesiąc” (obietnica, o którą niedawno prosili nas najmłodsi :)). Daje to niesamowity komfort pracy i ułatwia budowanie stabilnej, terapeutycznej relacji z dziećmi, których zaufanie dorośli często w przeszłości nadwyrężali.

Nr konta Fundacji:

86 2030 0045 1110 0000 0270 6700
Bank BGŻ BNP Paribas

Aktualnie prowadzimy też zbiórkę na materiały plastyczne na portalu PolakPomaga.pl:

Wesprzyj dzieci na oddziałach psychiatrii
pomoc materialna

Wsparcie rzeczowe

W ramach pomocy rzeczowej przyjmujemy materiały, które pozwalają nam na pracę warsztatową na oddziałach. Co jest jednak istotne, mimo szczerych chęci mamy bardzo ograniczoną przestrzeń magazynową (tylko po jednej szafie na każdy oddział) i musimy bardzo rozsądnie zarządzać tymi naszymi jaskiniami Ali Baby. Stąd najczęściej prosimy Państwa o wsparcie w formie sprawdzonych już na warsztatach materiałów plastycznych. Dzięki temu żadne przekazane nam materiały się nie marnują a jednocześnie mamy pewność, że sprawią radość dzieciom :)

Obecnie najpilniej potrzebne:

  • koraliki do zgrzewania żelazkiem (typu Hama lub Pyssla)
  • bloki techniczne kolorowe i białe
  • papier do scrapbookingu
  • modelina typu Fimo
  • kredki ołówkowe
  • cienkopisy
  • mulina
  • kolorowanki antystresowe
wolontariat

Wolontariat

Wolontariat w Fundacji może mieć bardzo różne formy, w zależności od specjalizacji zawodowej i doświadczenia z jakim zgłaszają się do nas wolontariusze.

Najwięcej wolontariuszy współpracuje z nami przy warsztatach na oddziałach dziecięcych i młodzieżowych. Rekrutujemy osoby, które mają doświadczenie w pracy z dziećmi oraz posiadają wykształcenie psychologiczne lub są w trakcie studiów o takim profilu. Zapraszamy jednak także gości na pojedyncze warsztaty, którzy mają jakiś ciekawy pomysł na zajęcia i chętnie zrealizują go ze wsparciem naszych stałych wolontariuszy :)

Działalność w Fundacji to jednak nie tylko warsztaty. Wszystkie prace realizujemy nieodpłatnie, więc działamy dzięki wsparciu specjalistów z różnych dziedzin. Szczególnie miło powitamy jako wolontariuszy osoby, które wesprą nas np. w działalności w mediach społecznościowych, pomogą przy pracach biurowych, czy przygotowywaniu materiałów na warsztaty dla dzieci.

Jesteśmy też otwarci na propozycje od Państwa- jeśli macie energię i pomysł jak wesprzeć Fundację albo uzupełnić jej działania, zapraszamy do kontaktu!

Więcej informacji i dedykowana podstrona- już wkrótce :)